• Kiermasz książek

          • W czwartek i w piątek,  24 i 25 października, w bibliotece szkolnej odbył się kolejny kiermasz książek, który jak zawsze przyciągnął do biblioteki szkolnych miłośników literatury. Zarówno młodzież, jak i najmłodsi czytelnicy mieli w czym wybierać. 

          • Konkurs "Kryształowy pantofelek"

          • Uczniowie z oddziału przedszkolnego dzielnie realizują kolejne moduły Międzynarodowego Projektu Czytelniczego "Magiczna Moc Bajek". Tym razem wzięli udział w KONKURSIE PLASTYCZNYM " KRYSZTAŁOWY PANTOFELEK " .

          • Kodujemy i programujemy

          • Uczniowie klasy drugiej z wielkim zainteresowniem przystąpili do zajęć z zakresu kodowania. Wykonują proste zadania na kartkach, ale także wykorzystują matę i kolorowe kubeczki. Poprzez zabawę i pracę w grupach układają między innymi SUDOKU oraz rozwiązują działania matematyczne. Rozpoczęli również w ramach zajęć komputerowych pracę z programem Scratch Junior i już po pierwszych lekcjach potrafią animować postacie. Wiele ciekawych lekcji jeszcze przed nimi.

          • Szkolne przygody Słodziaków

          • Uczniowie klasy III reprezentują naszą szkołę w Konkursie "SZKOLNE PRZYGODY SŁODZIAKÓW ". Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i z dużym zaangażowaniem wykonywały powierzone im zadania.

          • Magiczna Moc Bajek

          • Nasza szkoła przyłączyła się do międzynarodowego Projektu Czytelniczego "Magiczna Moc Bajek". Dzieci z oddziału przedszkolnego przez cały rok szkolny 2019/2020, wraz z Panią bibliotekarką będą realizowały kolejne zadania z projektu. Naszą przygodę z baśnią rozpoczęliśmy w towarzystwie Kopciuszka. Dzieci uważnie wysłuchały bajki, a nawet pomogły Kopciuszkowi oddzielić ziarenka grochu od ryżu. 

          • Pasowanie na ucznia

          •  

            „Szanowni Państwo!

            W dniu Waszego święta, staje tu przed Wami dziatwa uśmiechnięta,

            aby dzisiaj tańczyć, śpiewać, recytować i z wielkim oddaniem wszystkich tu radować”.

             

                W Święto Edukacji Narodowej brać uczniowska dziękowała nauczycielom za ich trud

             i przyjmowała w swoje szeregi pierwszoklasistów. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Estera Prochera w imieniu wszystkich uczniów powitała zaproszonych gości, panie dyrektorki, nauczycieli i pracowników naszej szkoły oraz pięknie poprowadziła apel. Uczniowie klas starszych wyrecytowali życzenia i obdarowali  nauczycieli różami.

                Pani dyrektor Dorota Uzar złożyła wszystkim uroczyste życzenia do których dołączyli zaproszeni goście - z-ca p. burmistrza Mariusz Szafraniec oraz przewodnicząca Rady Rodziców  p. Marta Łuciów. Potem rozpoczął się program artystyczny w wykonaniu pierwszoklasistów. Były śpiewy, pląsy i wierszyki. Uczniowie otrzymali gromkie brawa,

             i zdali egzamin na szóstkę! Złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani na uczniów naszej szkoły.

             

            „My odważne pierwszaki, chociaż jeszcze małe.

            Będziemy pracować, na swej szkoły chwałę.

            Będziemy się uczyć, bo wiedza to siła.

            By nasza Ojczyzna najpiękniejsza była.

            By serca rodziców wciąż się radował.,

            A w naszych dzienniczkach- szóstki rzędem stały!”

             

            W nagrodę za piękny występ dzieci zostały obdarowane  prezentami ufundowanymi przez Radę Rodziców i zaproszone na słodkie przyjęcie.

            Gratulujemy Rodzicom pociech, a Dziadkom wspaniałych wnuków!

            Dziękujemy za Państwa obecność i zaangażowanie.

             

             

             

             

          • Pierwszaki

          • Wrzesień  to  dla pierwszaków czas zapoznawania się ze sobą oraz wytężonej pracy. Realizujemy projekt „Przyjaźń to największy skarb”. Mamy już swoją piosenkę powitankę, okrzyk i naszą maskotkę, którą został świstak. Wspólnie stworzyliśmy kodeks dotyczący zasad właściwego zachowania się w naszej grupie. Gromadzimy w klasie  rożne „skarby”, uczymy się pisać literki i cyferki. Projektowaliśmy na zajęciach z informatyki  naszą szkołę, lepiliśmy z plasteliny, słuchaliśmy szumu muszelek i swoich wspomnień z wakacji. Rozpoznawaliśmy znaki drogowe i tworzyliśmy w grupach prace z figur geometrycznych. Nasze dziewczyny pamiętały o „Dniu Chłopaka” i dostaliśmy super prezenty! Przed nami PASOWANIE NA UCZNA. To dla nas bardzo ważny dzień!

          • Warsztaty edukacyjne z klockami LEGO

          • Witamy serdecznie, miło nam poinformować, że nasze warsztaty edukacyjne z klockami LEGO w Państwa placówce zaczęły się już w tym tygodniu.😊 Jeśli chcecie Państwo, aby Wasze Dziecko rozpoczęło fascynującą przygodę z naszymi warsztatami już teraz prosimy kliknąć w link⤵️

            http://bit.ly/ZAPISY_ONLINE

            wybrać termin, miejsce zajęć i postępować zgodnie z instrukcją w linku📃

            W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu
            ☎️ 578 520 574

            Do zobaczenia na naszych warsztatach :-)

             

          • "Gang Słodziaków" - konkurs plastyczny

          • W klasach, I -III dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny  "Gang Słodziaków ".

            Nagrodzone prace:

            I MIEJSCE Aleksandra Borowiecka klasa III 

            II MIEJSCE Gabriela Cichoń klasa II 

            III MIEJSCE Arkadiusz Śliwa klasa I

            Wyróżnienia : Weronika Sikora klasa I, Hanna Surowiecka klasa II, Julia Gonstał klasa III, Szymon Matuska klasa II , Blanka Łapacz klasa II .

             

             

          • "Z książką w plenerze"- konkurs fotograficzny

          • W miniony piątek, 11 października, wręczono nagrody w dwóch konkursach zorganizowanych przez bibliotekę szkolną.  Konkurs "Z książką w plenerze " adresowany był do wszystkich uczniów z klas

            I -VIII. Wśród nadesłanych prac nagrodzono zdjęcia autorstwa:

                          < Aleksandry Lach klasa VII   I MIEJSCE

                          < Magdaleny Surmy klasa VIII a  II MIEJSCE 

                          < Nadii Gdańskiej  klasa IV b  III MIEJSCE

            Wyróżniono prace :

                           * Noemi Śliwy  klasa VIII a

                           * Tomasza Hołuba  klasa VI a

                           * Poli Górskiej klasa II

          • Europejski Tydzień Kodowania w klasach młodszych

          • Dnia 09.10.2019 r. bibliotekarki z Oddziału Dziecięcego w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania przyszły z wizytą do grupy przedszkolnej. Zajęcia były bardzo kolorowe, z  wykorzystaniem  kolorowych kubeczków. Dzieci były koderami, których zadaniem było zakodowanie obrazków na matach edukacyjnych. Uczestnicy zajęć pracowali w dwóch zespołach, każdy przy swojej macie. Jedna grupa układała za pomocą kubeczków uśmiechniętą buźkę, a druga buźkę smutną.Potem przyszła kolej na zabawę z symetrią. Każdy zespół miał za zadanie ułożenie na macie drugiej połowy obrazka: buźki smutnej i buźki uśmiechniętej.

            Klasa druga weszła już na wyższy poziom kodowania. 8 października uczniowie wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej , aby pod kierunkiem instruktorki uruchamić ozoboty i określalć w jakim kierunku i jak mają się poruszać. Te malutkie roboty poprawnie zakodowane wiedziały jak pokonać labirynty i dotrzeć do określonego celu. Było to wyjątkowo ciekawe zadanie, które przygotowuje maluchy do prawdziwego programowania.

            W klasie trzeciej zajęcia odbyły  się z wykorzystaniem maty do kodowania, uczniowie rozegrali turniej matematyczny. Zespoły musiały w przemyślany sposób dotrzeć do działań matematycznych, a obliczenie ich dawało punkty, które zbliżały uczestników do zwycięstwa.  Rozgrywce towarzyszyły wielkie emocje, a finisz był zaskakujący. Dzieciom bardzo podobały się takie zajęcia i postanowiliśmy sami wykonać taką matę, którą wykorzystamy do różnych, ciekawych ćwiczeń.

                        Maluchy i nieco starsze dzieci poradziły sobie wspaniale!

             

          • Wycieczka do Dobkowa

          • Dzień Chłopca w klasie 3

            Na wycieczce w  Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie.

            To był strzał w dziesiątkę!!!! Takiego Dnia Chłopaka nikt się nie spodziewał.  Prawie cztery godziny intensywnej aktywności połączonej z nauką i zabawą.  Najpierw film o powstawaniu  Sudetów, potem opowieści i film o wulkanach, które przed milionami lat wybuchały na naszym terenie, następnie uczestnictwo, w namiastce co prawda, w trzęsieniu ziemi no i wreszcie wykonanie szeregu doświadczeń laboratoryjnych. Mieliśmy okazję przekonać się jak wielkimi żywiołami są woda, powietrze, ogień i ziemia. Przywieźliśmy do domu dużo wiedzy i masę wrażeń!!!

          • Wycieczka do obozu ornitologicznego nad Bukówką

          • 24.09.2019 odbyła się popołudniowa wycieczka do obozu Buka. Uczestniczyło w niej 18 uczniów z klas piątych i szóstych.

            Co to jest Buka? Buka, to obóz ornitologiczny nad zbiornikiem Bukówka za Kamienną Górą. Pracują tam ornitolodzy, którzy w specjalne, bezpieczne dla ptaków sieci łapią te zwierzęta, by je zaobrączkować, a potem wypuścić na wolność.

            Uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądają takie sieci, uczestniczyli w dwóch obchodach, w trakcie których odpowiednio przeszkoleni uczestnicy obozu sprawdzają sieci i wyjmują zaplątane ptaki, wkładając je ostrożnie do woreczków.

            Potem, już w obozie, ornitolog obrączkuje ptaki, mierzy je, waży, ocenia ich zdrowiei ogólną kondycję, a następnie wypuszcza na wolność.

            Uczniowie z uwagą przyglądali się wszystkim tym czynnościom, podziwiali delikatność naukowców i ich ogromną wiedzę na temat ptaków. Podczas naszego pobytu złapały się: pierwiosnek, rudzik, samica i samiec kapturki, sikory czarnogłówka i modraszka oraz bardzo płochliwy i delikatny gil.

            W tajniki obrączkowania wprowadzały dwie panie – Gosia i Hania, które od lat kierują pracą obozu.

            Pani Gosia opowiedziała, po co obrączkuje się ptaki i w jaki sposób wykorzystywana jest wiedza na temat ich przelotów. Wszystkie te działania mają na celu ochronę gatunków, siedlisk, w których żyją i szlaków migracji. Liczba ptaków na świecie ostatnio gwałtownie maleje, więc każdy, kto pomaga chronić te piękne zwierzęta, zasługuje na wielkie uznanie.

            Mamy nadzieję, że pobyt w obozie zachęci dzieciaki do większej dbałości o przyrodęi do jej ochrony.

            Oczywiście na koniec atrakcją było ognisko, na którym mogliśmy upiec kiełbaski.

            Opiekunowie wycieczki

            Agnieszka Blachnik

            Katarzyna Cabanek

             

             

             

          • Telefon zaufania

          • Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

          • Święto Ziemniaka

          • Integracja ważna sprawa-na pikniku jest zabawa!

             

              28.09.2019 roku  po raz piąty odbyło się w szkole „Święta Pieczonego Ziemniaka”.

            Od rana przedstawiciele Rady Rodziców i nauczyciele z zapałem organizowali to przedsięwzięcie. Pogoda nam dopisała i bawiliśmy się  doskonale!

            Zabawy odbywały się na boisku i  sali gimnastycznej. Spotkanie rozpoczęliśmy od poznania historii podróży ziemniaka do Polski, recytowania przez uczniów  wierszy, wspólnego śpiewania i tańców.

             Odbył się :  balonowy berek, pokaz zajęć na trampolinach, , pokaz tańców w wykonaniu  profesjonalnych tancerzy , trening Tekwondo. Można było puszczać bańki mydlane, wykonać rodzinne zdjęcie w ramce, zrobić makijaż lub fryzurę oraz pobawić się na dmuchanych poduchach. Dużym powodzeniem cieszyła się  loteria fantowa, zabawy plastyczne, tworzenie biżuterii. Swoim występem zachwycił nas chór „Melodia”, a najodważniejsi zdecydowali się śpiewać karaoke.

            Rodzice upiekli pyszne ciasta, ugotowali w kuchni polowej kartoflankę, serwowali frytki i kiełbaski. Panie z naszej kuchni przygotowały smakowite pierogi.

            Serdecznie dziękujemy Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach za ufundowanie  nagród. Radzie Rodziców, wszystkim prywatnym Sponsorom, Trenerom  i  Rodzicom za zaangażowanie w organizację loterii i  imprezy.

                                                                                                         Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie

                                                                                               

                                                                     

                                             

          • Święto Przedszkolaka

          • Dnia 23.09.2019 świebodzickie przedszkolaki wspólnie świętowały swój dzień. Na terenie rekreacyjnym przy Przedszkolu nr 2 bawiliśmy się, tanczyliśmy, wkoło słychać było śmiech i radość szczęśliwych dzieci.,, Dzień Przedszkolaka" był wspaniały. 

          • Pod wspólnym dachem nieba

          •   „Pod wspólnym dachem nieba”

             

             Dnia 26.09.2019 r.  uczennice klas VII i VIII  uczestniczyły

            w „ŚWIEBODZICKIM  DNIU  AKCEPTACJI  I  ZROZUMIENIA”

            Towarzyszyło nam  hasło „POD  WSPÓLNYM  DACHEM  NIEBA”.

             Była  to impreza miejska  przygotowana przez nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Świebodzicach.

            Jej  celem była zabawa i  integracja uczniów z osobami niepełnosprawnymi.

            Pod opieką koordynatora p. Marty Białek uczestniczyłyśmy w grze terenowej, rozwiązywałyśmy zadania i zbierałyśmy elementy do puzzli, aby na końcu ułożyć hasło. Wspólnie uczestniczyłyśmy w marszu propagującym szacunek

            i wzajemną tolerancję.

                 Następnie na sali gimnastycznej SP nr 3 podziwiałyśmy występy artystyczne uczniów z innych szkół, brałyśmy udział w sportowych grach i zabawach oraz prowadziłyśmy pląsy dla dzieci.

            Mogłyśmy także podziwiać wystawę prac plastycznych nagrodzonych w miejskim konkursie „Wszyscy jesteśmy tacy sami”.

            Było nam miło, kiedy dowiedziałyśmy się, że uczennica klasy I „a”- Weronika Sikora zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu!

             

            „Jaka siła tkwi w splecionych mocno dłoniach, jaką moc ma spojrzenie prosto

             w oczy, jak dobrze jest, gdy ludzi łączy przyjaźń, wtedy dzień inaczej się toczy…”

             

            Serdecznie dziękuję uczennicom, które od czterech lat uczestniczą w działaniach na rzecz dzieci niepełnosprawnych i godnie reprezentują naszą szkołę w przedsięwzięciach środowiskowych.

             

             Violetta Dziedzińska