30 maja 2017r. uczniowie klas szóstych: Aniela Idzik, Laura Kłapińska, Filip Andrasz, Hubert Cytarzyński i Oliwier Urbański reprezentowali naszą szkołę w Miejskim Konkursie Matematycznym „ Potyczki z Królową Nauk” zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 w Świebodzicach. Konkurs miał charakter drużynowy. Nasi reprezentanci zajęli w tym konkursie I miejsce – serdecznie gratulujemy!
Miejski Konkurs Matematyczny "Potyczki z Królową Nauk"
Festiwal Teatru Profilaktycznego
24 maja odbył się jubileuszowy, X Festiwal Teatru Profilaktycznego organizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach. Nasze koło teatralne i uczennice klasy VIb przedstawili spektakl pt. "W zdrowym ciele zdrowy duch", mówiący o szkodliwości nałogu palenia papierosów i picia alkoholu. Na scenie "Gang Jagódki" dał z siebie wszystko i spotkał się z żywym odbiorem publiczności. Zdobyliśmy I nagrodę za scenariusz autorski przygotowany przez opiekuna koła, panią Dorotę Gaboń-Bochenek .
Gratulujemy sukcesu młodym aktorom z naszej szkoły.
Festiwal talentów
W dniu 26 maja odbył się w Publicznym Zespole Szkół Integracyjnych w Cierniach finał IX Miejskiego Festiwalu Talentów. Zobaczyliśmy tam młodych utalentowanych tancerzy i wokalistów oraz galerię prac plastycznych. Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów z każdej grupy wiekowej tzn. klasy I-III i klasy IV-VI.
Oto nasi laureaci:
Kategoria talent plastyczny:
III miejsce - Zuzanna Dominik z klasy III a
Kategoria talent wokalny:
I miejsce - Katarzyna Mikoda z klasy III a
II miejsce - Ksenia Preis z klasy VI a
Kategoria talent taneczny:
I miejsce - Filip Ślęzak z klasy II b
I miejsce - Zosia Andruszko z klasy VI a
III miejsce - Nicola Pyk z klasy VI b
Projekt integracyjny
23.05.2017r. uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych na terenie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Świebodzicach. Odbyły się one w ramach realizacji wspólnego projektu „Integracja sportowa”. Naszym zadaniem było wspieranie dzieci niepełnosprawnych w sportowej zabawie. Mogliśmy uczyć się od nich spontaniczności i otwartości we wspólnym działaniu. Po raz kolejny okazało się, że tak niewiele potrzeba, aby sprawić komuś radość. Wystarczy odrobina podarowanego czasu i bycie razem.
Dziękuję uczennicom klas IV i V za współpracę i zaangażowanie.
Violetta Dziedzińska
Produkujemy mydełka
26.05.2017 roku klasy pierwsze uczestniczyły w warsztatach mydlarskich. Była to okazja do stworzenia niepowtarzalnych „dzieł sztuki” jakim są mydełka glicerynowe.Dla dzieci była to niezapomniana chwila kreatywności i radości. Prowadzone przez animatorów warsztaty pobudziły wyobraźnię, uczyły dzieci jak łączyć ze sobą kolory oraz jak tworzyć zapachy. Własnoręcznie zrobione mydełka stanowiły prezent na „Dzień Mamy”. Mamy nadzieję, że zachwyciły kochane mamusie.
Przedszkolaki w naszej szkole
29.05.2017 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie integracyjne dla dzieci z Przedszkola nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Świebodzicach. Dzieci zwiedzały szkołę, oglądały przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy I „a”, uczestniczyły w pląsach ze śpiewem, działaniach plastycznych oraz zabawach na podwórku szkolnym. Była to okazja do oswojenia się ze szkołą i uczniami. Mamy nadzieję, że 1 września zawitają do nas uśmiechnięte dzieci. Czekamy na Was!!!
Wycieczka klasy II c i II a do Dinoparku
25 maja dzieci z klasy II c i II a wyruszyły na wycieczkę do Szklarskiej Poręby, aby wziąć udział w przyjemnej lekcji historii naszej Ziemi połączonej ze wspaniałą zabawą. Podróż w przeszłość okazała się dla naszych uczniów dużą atrakcją. Rekonstrukcje okazów prehistorycznych gadów i ich wielkość były bardzo realistyczne. Wzbudziły one ogromne zainteresowanie u dzieci, które dowiedziały się m.in. o warunkach, w jakim żyły dinozaury, czym się żywiły i dlaczego wyginęły. Dzieci obejrzeli również film, który dzięki specjalnym efektom dostarczył im dodatkowych wrażeń. Zabawa w Dinoparku była doskonała, a wrażenia z wycieczki na długi czas pozostaną w naszej pamięci.
Wyniki z OLIMPUSKA
Otrzymaliśmy wyniki z Ogólnopolskiej Olimpiady OLIMPUSEK, która przeznaczona była dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej i polegała na rozwiązaniu zintegrowanego sprawdzianu zróżnicowanego na klasy. Treść sprawdzianów uwzględniała elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej. Z naszej szkoły przystąpiło do niej ponad 30 uczniów. Chętni mogli sprawdzić swoją wiedzę i porównać ją z rówieśnikami z całego kraju, czyli z blisko sześciotysięczną grupą dzieci.
Tytuł „laureata konkursu” uzyskali:
- Piotr Krzyżanowski – 11 miejsce w Polsce
- Amelia Pytlak- 11 miejsce
- Kamil Walichnowski- 11 miejsce
- Nikola Fedorowicz- 15 miejsce
Wyniki pozostałych uczestników do wglądu u organizatora lub wychowawcy klasy.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników !
http://naszaczworka.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=108
Koordynator szkolny
Małgorzata Kulik
Warsztaty krawieckie
Warsztaty krawieckie poprowadziła dla uczniów klasy III B babcia Kacpra Wożniaka. Każdy poznał budowę maszyny do szycia, a nawet mógł spróbować przeszyć kawałek materiału. Potem wszyscy nawlekali swoje igły i trenowali ściegi. Okazało się, że nie było to takie trudne. Ponieważ czas szybko mijał, ciąg dalszy nauki innych ściegów nastąpi na kolejnych zajęciach. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o pracy krawcowej. Może ktoś w przyszłości pokocha ten zawód, tak jak nasz gość- kto wie?
"Cała Polska czyta dzieciom"
22 maja byliśmy gospodarzami Miejskiej Kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Od wielu lat trwa ogólnopolski program uświadamiający rodzicom, że czytanie dzieciom to najlepsza inwestycja w ich przyszłość. Dzięki głośnemu czytaniu najmłodszym wzbogacamy jego wyobraźnię, wiedzę o świecie, słownictwo i uczymy sposobu na spędzanie wolnego czasu.
Podczas spotkania w naszej szkole uczniowie klasy IIb zaprezentowali zgromadzonym gościom przedstawienie pt. „Baśniowy ambaras”, które zachęcało do czytania.
Następnym punktem programu było przedstawienie „Czerwony Kapturek” do tekstu Jana Brzechwy, ale tutaj w role bohaterów wcielili się zaproszeni goście. Tytułową rolę brawurowo odegrała pani Anna Żygadło -sekretarz Urzędu Miejskiego, w skórę wilka wcieliła się pani Jolanta Styrna-Grossman - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, babcią Czerwonego Kapturka została pani Magdalena Stąpor- dyrektor Zespołu Szkół Integracyjnych, mamą bohaterki była pani Marzanna Ślusarczyk- przedstawicielka Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, a dzielnym leśniczym w tym przedstawieniu była pani Małgorzata Grudzińska- dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej. Całość przedstawienia „na żywo” reżyserowała i śpiewem wzbogacała pani Bożena Oleszkiewicz, aktorka Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha.
Po wspaniałych występach pani dyrektor Dorota Uzar przekazała symboliczny klucz, który jest zapowiedzią, że w przyszłym roku gospodarzami kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” będzie Zespół Szkół Integracyjnych.
http://naszaczworka.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=104
List do rodziców i opiekunów od pani Anny Zalewskiej ministra Edukacji Narodowej
Jubileusz 70-lecia szkoły
19 maja 2017 roku miała miejsce uroczysta akademia upamiętniająca 70-lecie istnienia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Świebodzicach. Ten szczególny dzień obfitował w niecodziennych i wyjątkowych gości. Razem z nami jubileusz obchodzili pani Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej, pan Ireneusz Zyska- Poseł na Sejm RP, pan Roman Kowalczyk – Dolnośląski Kurator Oświaty, pan Bogdan Kożuchowicz – Burmistrz Miasta Świebodzice, jak również Radni Urzędu Miejskiego, Dyrektorzy świebodzickich placówek oświatowych i kulturalnych oraz zakładów i jednostek samorządowych.
Nasze obchody miały niezwykle uroczysty przebieg, ale nie zabrakło również wzruszających momentów. W trakcie akademii, w sposób symboliczny, podziękowano byłym Dyrektorom szkoły za wieloletnią pracę wręczając pamiątkowe statuetki. Kolejną wyróżnioną osobą była Pani Minister, która otrzymała zdjęcie upamiętniające czas gdy pracowała w naszej szkole. Zaproszeni goście również obdarowali nas podarunkami; otrzymaliśmy tablicę multimedialną, książki, mikroskop od pani Anny Zalewskiej, karnety na świebodzicki basen, lektury dla klas młodszych i starszych oraz słodycze od pozostałych gości.
Nasi uczniowie wraz z nauczycielami podziękowali licznie zgromadzonym występami, które obfitowały w chwile wzruszeń i humoru.
Uroczystemu jubileuszowi towarzyszyły dodatkowe działania. Uczniowie i nauczyciele przygotowali film o szkole, zorganizowali wystawę portretów obecnych nauczycieli, wystawę dawnych zdjęć uczniów sprzed lat oraz okolicznościowe gazetki ścienne. Jednym z ważnych momentów obchodów 70-lecia były wycieczki do szkół podstawowych w Gniewkowie i Jedlinie Zdroju, które noszą imię tego samego patrona co my. Uczniowie poznali tradycje, zwyczaje panujące w w/w placówkach. Efektem tych wyjazdów będą relacje zamieszczone wkrótce na naszej stronie internetowej. Uczniowie obecni na uroczystości dostali słodki poczęstunek.
Po uroczystej akademii zaproszeni goście mieli okazję przejrzeć dawne kroniki szkolne, oglądnąć prezentacje multimedialne ukazujące historię szkoły oraz spotkać się i porozmawiać z byłymi i obecnymi pracownikami szanownej jubilatki.
Ten dzień z pewnością zapisał się już w bogatej historii Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Świebodzicach.
Raz jeszcze pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy pomogli nam w organizacji tego przedsięwzięcia. Gorąco dziękujemy gronu rodziców zaangażowanych w przygotowanie, nauczycielom, pracownikom obsługi szkoły oraz uczniom. Dziękujemy.
Więcej można zobaczyć w zakładce poświęconej obchodom 70–lecia szkoły.
http://naszaczworka.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=100
Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR 2016”
16 marca 2017r. odbyła się XXVI edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. W tym roku z trudnymi zadaniami zmagało się 55 uczniów naszej szkoły.
Oto nagrodzeni uczniowie naszej szkoły:
Kategoria „Żaczek” – klasy II
w województwie dolnośląskim konkurs w tej kategorii pisało 3630 uczniów
- Krzyżanowski Piotr – wyróżnienie, 144 miejsce w województwie
- Piwko Magdalena – wyróżnienie, 348 miejsce w województwie
- Jaros Maksymilian – wyróżnienie, 399 miejsce w województwie
Kategoria „Beniamin” – klasy V
w województwie dolnośląskim konkurs w tej kategorii pisało 2401 uczniów
- Anna Wójcik – wynik bardzo dobry, 30 miejsce w województwie
- Marcin Hamera – wyróżnienie, 126 miejsce w województwie
- Szymon Borowicz – wyróżnienie, 368 miejsce w województwie
Kategoria „Beniamin” – klasy VI
w województwie dolnośląskim konkurs w tej kategorii pisało 2627 uczniów
- Urbański Oliwier – wyróżnienie, 114 miejsce w województwie
- Filip Andrasz – wyróżnienie, 158 miejsce w województwie
- Hubert Cytarzyński – wyróżnienie, 232 miejsce w województwie
Gratulujemy osiągniętych wyników!!!
http://naszaczworka.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=99
Szkolny koordynator Elżbieta Kurdybelska
V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POEZJI I PIOSENKI W JĘZYKU ANGIELSKIM
Dnia 09.05.17 odbył się V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POEZJI I PIOSENKI W J. ANGIELSKIM, który zorganizował Publiczny Zespół Szkół Podstawowo- Gimnazjalnych z Oddziałami Integracyjnymi w Świebodzicach. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 6a: Julia Mikoda i Laura Kłapińska oraz klasy 6b: Aniela Idzik i Karina Lamczyk. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych oraz gimnazjum. Tematem konkursu była PRZYJAŹŃ. Nasze uczennice spisały się doskonale zajmując miejsca na podium:
Laura Kłapińska – 2 miejsce z wierszem „Friends”
Julia Mikoda – 2 miejsce z piosenką „ Best Friendship Song Ever”
Karina Lamczyk – 3 miejsce z piosenką „ Friends till the end”.
http://naszaczworka.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=98
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Uczestnicy zmagali się z zadaniami w dwóch grupach wiekowych: poziom 1 –klasy I-III i poziom 2 – klasy IV-VI. Jest to konkurs, w którym chętni uczniowie mogą się zmierzyć z kilkutysięczną populacją rówieśników i sprawdzić swoje umiejętności rozwiązywania zadań wymagających logicznego myślenia. Ogromnie cieszymy się z sukcesów naszych przedstawicieli i gratulujemy wspaniałych wyników.
Oto lista laureatów i osób wyróżnionych:
Poziom 1
- Piotr Krzyżanowski – miejsce 5
- Nikola Fedorowicz miejsce 7
- Kamila Kawałko- miejsce 13
- Magdalena Piwko – miejsce 14
- Aleksandra Kałuska – miejsce 14
Poziom 2
- Huber Cytarzyński –miejsce 4
- Oliwier Urbański – miejsce 7
- Filip Andrasz- miejsce 7
- Anna Wójcik - miejsce 9
- Laura Kłapińska – miejsce 11
- Katarzyna Powrózek -miejsce 12
- Marcin Hamera – miejsce 13
- Magdalena Surma – miejsce 13
Pozostałe wyniki można poznać u wychowawcy lub koordynatora konkursu. Nagrody i dyplomy zostaną rozdane na apelu szkolnym.
http://naszaczworka.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=97
Koordynator konkursu
Małgorzata Kulik
Dzień Akceptacji i Zrozumienia
Dnia 05.05.2017r. uczennice klas IV-V uczestniczyły
w „ŚWIEBODZICKIM DNIU AKCEPTACJI I ZROZUMIENIA”
Towarzyszyło nam hasło „POD WSPÓLNYM DACHEM NIEBA”.
Była to impreza objęta patronatem Burmistrza Miasta Świebodzice,
jej celem była integracja z osobami niepełnosprawnymi.
Wspólnie uczestniczyliśmy w marszu propagującym szacunek i wzajemną tolerancję oraz podziwialiśmy występy artystyczne.
Była to okazja do wspólnej zabawy, przełamywania własnych lęków i większego zrozumienia dla ludzkiej odmienności.
Serdecznie dziękuję Uczennicom za zaangażowanie.
„Dzieci są jak motyle na wietrze.
Niektóre potrafią latać wyżej niż inne, ale każde z nich lata najlepiej jak może.
Po co wiec porównywać je do reszty?
Każde jest inne.
Każde jest wyjątkowe.
Każde jest piękne.”
http://naszaczworka.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=96
Violetta Dziedzińska
OMNIBUS 2017
28 kwietnia w naszej szkole w konkursowe szranki stanęli szóstoklasiści wszystkich świebodzickich szkół, walcząc o zaszczytny tytuł OMNIBUSA 2017. Ten bardzo trudny konkurs wiedzy ogólnej od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem, co dla nas, jako organizatorów, jest wielki powodem do zadowolenia.
Jak w każdym konkursie, i w tym przypadku, prócz imponującego zasobu wiadomości, potrzebny jest też uśmiech losu, by wygrać. W tym roku tytuł Omnibusa zdobyła Julia Bazyluk z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, II miejsce zajął uczeń naszej szkoły - Hubert Cytarzyński, a III Łukasz Wierzbicki także z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2. Zmagania konkursowe umilił nam ciekawy program artystyczny przygotowany przez uczennice klas V i VI, roztańczony i rozśpiewany.
Fundatorem przepięknych nagród książkowych dla wszystkich uczestników i statuetki dla laureata był Urząd Miasta i Gminy w Świebodzicach.
http://naszaczworka.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=95
Wiosenne igraszki
W kwietniu 2017 roku klasa I „a” przygotowała dla „zerówki” przedstawienie „Wiosenne igraszki” aby hucznie przywitać wiosnę. Dzieci zaprezentowały dla swoich rówieśników zabawy ze śpiewem, pląsy, inscenizację wierszy oraz przedstawienie „Bocian i bocianowa”. Zabawa wypadła „śpiewająco” Mamy nadzieję, że wiosna zagości u nas na dobre.
Wyniki konkursu ze zbiórki makulatury
Po raz kolejny w naszej szkole zorganizowaliśmy zbiórkę makulatury.
Celem akcji jest zaktywizowanie całej społeczności szkolnej do działań związanych z segregacją odpadów – praktyczna edukacja ekologiczna, wdrażanie uczniów do ochrony środowiska poprzez pozyskiwanie surowców wtórnych.
Wyniki konkursu:
Klasa „0”: 27 kg
Klasa I A: 134 kg
Klasa I B: 169 kg
Klasa II A: 175 kg
Klasa II B: 1 048 kg – I miejsce
Klasa II C: 346 kg
Klasa III A: 243 kg
Klasa III B: 337 kg
Klasa IV A: 122 kg
Klasa IV B: 901 kg - II miejsce
Klasa V A: 577 kg - III miejsce
Klasa V B: 469 kg
Klasa VI A: 215 kg
Klasa VI B: 220 kg
Łącznie zebraliśmy 4 983 kg.
Wszystkim uczniom i rodzicom, którzy aktywnie włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy !!!
Recyklingu papieru
Dzięki recyklingowi tylko jednej tony papieru możemy zaoszczędzić:
- od 2,3 do 7 metrów sześciennych miejsca na składowisku odpadów (a zatem: przestrzeni na naszej planecie),
- 4200 kWh energii (taka ilość energii jest wystarczająca do ogrzania mieszkania przez około pół roku!),
- 26 500 litrów wody (każdy człowiek potrzebuje 2 litrów wody dziennie, zatem ilość wody zaoszczędzonej dzięki recyklingowi papieru starczyłaby jednej osobie na około 36 lat!),
- 1476 litrów ropy.
To korzyści, jakie przynosi wszelkiego rodzaju ponowne przetwarzanie papieru.
Przyjrzyjmy się bliżej jednemu ze sposobów recyklingu papieru, a mianowicie powtórnemu produkowaniu papieru z makulatury, a nie z pulpy drzewnej. Wtórna produkcja papieru przyczynia się do:
- zmniejszenia zużycia energii o 75%,
- ograniczenia zanieczyszczeń powietrza o 74%,
- ograniczenia ścieków przemysłowych o 35%,
- ochrony drzew i lasów przed wycięciem.
Czy to wystarczające powody, by zbierać makulaturę?
Bez wątpienia tak!
Powody, dla których warto dbać o recykling papieru, mówią same za siebie!
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie