• Rozgrywki piłki ręcznej

• 14 marca nasze dziewczynki wzięły udział w Międzyszkolnych zawodach w piłce ręcznej 2010 i młodsze.

Drużyna w składzie Z. Gil, A. Kowalczyk, Z. Zbrzyzna, H. Kuderczak, W. Szwan, J. Patyk, J. Ulman, A Filipczyk zajęły 3 miejsce .

Dziewczynki dzielnie walczyły i godnie reprezentowały Naszą szkołę. Gratulujemy postawy na boisku i poza nim.

• Dzień Kobiet w klasie VIII

• 10 marca klasa 8b świętowała Dzień kobiet. Chłopcy przygotowali dla koleżanek z klasy upominki i słodki poczęstunek. Bawili się wesoło przy odgadywaniu piosenek kojarzonych z daną koleżanką. Było trochę śmiechu i zabawy, ale chłopcy spisali się na medal.

• Zdrowe śniadanie

• 10 marca uczniowie z klasy I b, pod opieką Pani Ewy Pajor, wspólnie przygotowali zdrowe śniadanie. Samodzielnie wykonane kanapeczki smakowały wybornie. Zajęcia były dla uczniów wspaniałą zabawą, ale również wpłynęły na zwiększenie świadomości dzieci dotyczącej zasad zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie każdego człowieka.

• Przyjaciele Kubusia

• Dbanie o środowisko, to powinność każdego z nas. Dlatego też grupa uczniów pod kierunkiem bibliotekarza szkolnego Pani Agnieszki Okarmus postanowiła pokazać, co można zrobić z plastikowych butelek.

Upcycling wykonaliśmy w ramach projektu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

• Gratulacje

• Trzy uczennice: Małgorzata Surma, Anna Zdun, Oliwia Pytlak.

Jedna książka: „Stan splątania” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

Kilkunastu przeciwników.

A wszystko to w ramach Ogólnopolskiego konkursu Wielkiej Ligii Czytelników.

Ciekawi naszego wyniku drużynowego? Oto on

I WICEMISTRZYNIE POWIATU OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTW POWIATOWYCH WIELKIEJ LIGII CZYTELNIKÓW

Opiekunem uczennic była Pani Agnieszka Okarmus.

GRATULUJEMY

• Kosmos w klasie Ib

• Lekcje o kosmosie wzbudziły wśród uczestników z klasy I b duże zainteresowanie. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę oraz wykonały rakiety z materiałów recyklingowych. Efektem zgodnej współpracy obu zespołów są dwa piękne pojazdy kosmiczne.

• Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

• Szanowni Państwo,

zgodnie z Zarządzeniem nr 0050/1232/2023 Burmistrza Miasta Świebodzice z dnia 31 stycznia 2023 r. w sprawie terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych w roku szkolnym 2023/2024

informujemy o terminach rekrutacji:

1. Oddział przedszkolny - dla 5 i 6 latków

- od 06 lutego do 10 lutego 2023 r. składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego na kolejny rok szkolny ( dotyczy pięciolatków, którzy już uczęszczają do oddziału przedszkolnego w SP4)

- od 20 lutego do 3 marca 2023 r. składanie wniosków o przyjęcie do oddziału przedszkolnego

2. Klasa pierwsza

- od 27 lutego do 17 marca 2023 r. składanie wniosków o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej.

Dokumenty będą dostępne w sekretariacie szkoły oraz na stronie szkoły w zakładce - Rekrutacja.

Proszę nie składać dokumentów przed datą rozpoczęcia rekrutacji.

• Konkurs - Eko Modne Dni Ziemi

• Biblioteka Uczniowska oraz Samorząd Szkolny zapraszają do udziału w konkusie "Eko Modne Dni Ziemi".

Cele konkursu:

• popularyzowanie postawy otwartości i zaangażowania w problemy współczesnego świata,
            • propagowanie idei czystego środowiska i odpowiedniego, zrównoważonego gospodarowania odpadami połączone z poszerzaniem świadomości ekologicznej,
            • promowanie recyklingu i upcyklingu, jako idei zagospodarowania odpadów do ponownego wykorzystania lub przetworzenia,
            • poszerzanie świadomości czystego środowiska,
            • rozwijanie wyobraźni, kreatywności, współpracy i twórczych poszukiwań dzieci i młodzieży.

Szczegóły konkursu w Regulaminie

eduresized_Regulamin.jpg

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• 7 lutego we wszytstkich klasach obyły się pogadanki i warsztaty z okazji Dnia Bezpiecznego internetu. Wychowawcy zaprezentowali uczniom również filmy np. "Owce w sieci", " 3,2,1 internet " , z których zostały wyciągnięte wnioski i przestrogi na przyszłość.

• Dokarmiamy ptaki

•

W minionym tygodniu klasa 1 a pełniła swój dyżur i dokarmiała ptaki na szkolnym podwórku.🐦‍⬛🐦‍⬛🐦‍⬛🐦‍⬛ Za naszym oknem pojawił się nowy karmnik i ptasie smakołyki, a w klasie zagościły gile. Mamy nadzieję, że nasi skrzydlaci przyjaciele nie są głodni.

• Śnieżny dekalog

• Dzisiaj w szkole odbyły się spotkania z Panem policjantem Michałem Rzepeckim. Opowiadał uczniom o możliwych zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać podczas zimowego wypoczynku. Zachęcał również do zaangażowania się w konkurs filmowo-plastyczny. Dla kreatywnych czekają nagrody. Dziękujemy za prelekcje