21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny. Tego dnia przypada również Światowy Dzień Zespołu Downa. Symbolem tego święta są kolorowe skarpetki, koniecznie nie do pary, które uczniowie ubrali tego dnia na znak solidarności z osobami z zespołem Downa. W klasach I,II i III odbyły się także zajęcia celem których było podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.
Dzień Kolorowej Skarpetki
- 4
Wiosenne wagary klasy VIIc
- 20
Uczniowie klasy VII C z okazji Dnia Wagarowicza oraz Pierwszego Dnia Wiosny wybrali się na „klasowe wagary”.
Ten piękny i słoneczny dzień rozpoczęliśmy spacerem nad rzeką Pełcznicą, następnie wybraliśmy się na kręgielnie. Wyjście okazało się wspaniałą rozrywką dla uczniów, a gra była niezwykle wciągająca. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów. Pobyt w kręgielni dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Podczas wspólnej zabawy klasa doskonale się zintegrowała.
Było naprawdę super!
Alicja Surowiec-Komarnicka
Dzień Kobiet w VIIc
- 6
„Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
Taki dzień raz się w roku zdarza,
gdy 8 Marca z gwarem wiosny
wytryśnie z kartek kalendarza.
Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,
więc śpieszą chłopcy i panowie
z bukietem życzeń w barwach kwiatów –
Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet”.
M. Pawlikowska-Jasnorzewska „Święto Kobiet”Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z klasy VII C złożyli wszystkim Paniom w szkole i dziewczynkom z klasy życzenia oraz wręczyli przygotowane laurki.
Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie przygotowali dekorację do sali. W tym wyjątkowym dniu dziewczynki, z pomocą chłopców, napisały test wiedzy dotyczący sławnych kobiet na świecie 😊 Test zdały celująco!
Natomiast kilka dni później (19.03.2021 r.) chłopcy zorganizowali ognisko klasowe.
Dziewczęta były naprawdę miło zaskoczone ich zaangażowaniem.
Wychowawca Alicja Surowiec-Komarnicka z uczniami😊
Pasowanie na czytelnika
- 23
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. W tym roku uroczystość ta odbyła się 18 marca. Członkowie koła czytelniczego i koła teatralnego wspólnie przygotowali specjalnie na tę okoliczność inscenizację, której bohaterowie przekazali dzieciom wiele cennych informacji dotyczących biblioteki oraz książek. Pierwszoklasiści odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość znanych i lubianych tytułów oraz bohaterów baśni i bajek. Po wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom oraz kolorową zakładkę do książki.
Dzień Dziewczynek i zwiedzanie zamku
- 40
Tradycyjnie, jak co roku świętujemy Dzień Dziewczynek. Upominki, kwiaty i życzenia od chłopców były miłą niespodzianką. Z tej okazji klasa druga wybrała się również do zamku na wycieczkę pod hasłem Baśniowy Książ. Pani przewodniczka w cudowny sposób opowiadała o historii i mieszkańcach naszego zamku. Dzieci miały również okazję zwiedzić kilka komnat i zobaczyć, gdzie mieszkały dzieci księżnej Daisy. Dużą atrakcją była możliwość zwiedzania najstarszej piwnicy zamku. Jednogłośnie zdecydowano, że była to bardzo udana wycieczka.
Lekcja biblioteczna
Klasa pierwsza i druga uczestniczyły w spotkaniu z twórczością Marii Konopnickiej, które zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna oddział Dziecięcy. Dzieci miały możliwość obejrzenia przedstawienia teatralnego i spotkanie z postacią Marii Konopnickiej.
Wolontariat edukacyjny
Wolontariat edukacyjny w ramach akcji #SzkołaDlaWas
Akademia Mocy
- 3
10 marca 2022 r. w ramach akcji edukacyjnej zorganizowanej przez PSE S.A. mieliśmy przyjemność wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym „Akademia Mocy”. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość odkrywania tajemnicy powstawania prądu poprzez filmiki edukacyjne, pogadanki oraz warsztaty i plansze demonstracyjne. Nauka poprzez zabawę okazała się fantastycznym przekazem wiedzy.
Kiermasz ciast
- 2
3.03.2022, z inicjatywy klasy 7B, w naszej szkole odbył się kiermasz ciasta. Do kiermaszu włączyły się wszystkie klasy, które przygotowały ciasta na kiermasz.
Udało się zebrać kwotę 686,55.
Pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.
Dzień Tosta
- 3
W czwartek 10.03.2022 uczniowie klasy 7C wraz z Księdzem Emilem przygotowali dzień Tosta w naszej szkole.
Tego dnia na każdej przerwie można było zjeść gorącego Tosta oraz kupić fanty przygotowane przez uczniów klasy 7C.
Zebrano kwotę 535,5 zł, która w całości zostanie przekazana na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
Wsparcie dla osób z Ukrainy
Wsparcie edukacyjne osób przybywających z Ukrainy – wypełnij formularz zgłoszeniowy!
Znasz języki wschodniosłowiańskie? Jesteś studentem, nauczycielem lub wykładowcą? Chcesz wesprzeć edukacyjnie młodych ludzi przybywających z Ukrainy? Jeśli możesz pomóc w ten sposób, to zachęcamy do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz określić rodzaj wsparcia.
Formularz zgłoszeniowy
Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki udostępniliśmy formularz rejestracyjny dotyczący wsparcia edukacyjnego dzieci i młodzieży z Ukrainy. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną i określić jej formę.
Formularz zbiera podstawowe informacje, które zostaną automatycznie przekazane do właściwego koordynatora wojewódzkiego przy kuratorium oświaty. Koordynatorzy będą kontaktowali się z wolontariuszami w miarę pojawiających się potrzeb.
W sposób szczególny do angażowania się w wolontariat edukacyjny zachęcamy nauczycieli, studentów i wykładowców. Niezwykle cenne będzie wsparcie osób znających języki wschodniosłowiańskie (ukraiński, rosyjski czy białoruski). W pomoc edukacyjną mogą się także włączyć przedstawiciele organizacji pozarządowych, firm i stowarzyszeń.
Zachęcamy do włączenia się w wolontariat edukacyjny!
Kuratorium Oświaty we Wrocławiu
Wycieczka do Wrocławia
- 31
Wycieczka do Wrocławia – zwiedzanie Hydropolis i Kolejkowo
W piątek 4.03.2022 r. uczniowie klasy 7A, 7C i 7B pojechali na wycieczkę do Wrocławia, gdzie zwiedzili Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis”. Celem wycieczki było kształtowanie u naszych podopiecznych świadomości ekologicznej o zasobach wody i rozwijanie wiedzy o wodzie.
Hydropolis to ultranowoczesne centrum wiedzy pełne nowinek technicznych i ciekawych ekspozycji. Unikatowe centrum wiedzy o wodzie łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Hydropolis jest także wyjątkowym przykładem rewitalizacji obiektu poprzemysłowego. Ekspozycja poświęcona wodzie mieści się w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej.
Drugim odwiedzonym miejscem był Kolejkowo, czyli cudowny świat w miniaturze. „Twórcy Kolejkowa stworzyli ogromną makietę, atrakcję tętniącą życiem i przedstawiającą wspaniały Dolny Śląsk. Zobaczyć na niej można m.in. makiety obiektów z Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska. Swoje miejsce znalazły tam takie perełki architektoniczne jak: Dworzec Świebodzki, ratusz oraz kamienice wrocławskiego rynku, hotel Monopol, ul. Piłsudzkiego, Solpol, charakterystyczne bloki mieszkalne, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich” (https://kolejkowo.pl/)
Wycieczka wzbudziła pozytywne emocje. Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wiedzy.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie uczniów!
Kierownik wycieczki
Alicja Surowiec-Komarnicka
„MEIN WEIHNACHTSBAUM”
JĘZYK NIEMIECKI
KONKURS PLASTYCZNO - JĘZYKOWY dla klas 7-8
„MEIN WEIHNACHTSBAUM”
W okresie przedświątecznym mieliśmy okazję obejrzeć piękne, kolorowe prace konkursowe.
Zadaniem uczniów było wykonanie choinki wraz z opisanymi na niej ozdobami.
Oto nasi zwycięzcy:
I miejsce: Maksymilian Jaros 7b
II miejsce: Jakub Zając 7c
III miejsce: Tomasz Hołub 8a
Osoby, które brały udział w głosowaniu mogły także wygrać słodki upominek. Osobą, która go otrzymała była Maja Młyńczyk z klasy 7c.
Dziękuję wszystkim zaangażowanym uczniom,
a zwycięzcom gratuluję !!!
Organizator:
Ewelina Ciepła
Karnawałowy bal przebierańców w zerówce
- 14
„W karnawale same bale” - nadszedł więc czas na bal, który w zerowce został zorganizowany w dniu 25 lutego. Dzieci wesoło się bawiły podczas różnych zabaw przy muzyce, tańcach we wspólnym kole, w małych kółkach, w parach oraz tańcząc układy taneczne. Nie obyło się również bez konkursów oraz prezentacji pięknych i bardzo pomysłowych strojów karnawałowych. Miniony bal okazał się wspaniałą zabawą, która wzbudziła wśród dzieci wiele emocji oraz dostarczyła im wielu niezapomnianych wrażeń.
Rekrutacja do oddziału przedszkolnego 2022/2023
Szanowni Państwo,
od dnia 28.02.2022 r. do 11.03.2022 r. trwa rekrutacja do oddziału przedszkolnego. Wszelkie dokumenty dostępne są w zakładce Rekrutacja. Wszystkie osoby zainteresowane bardzo proszę o kontakt z sekretariatem - 074 666 96 32 lub 694-343-141.
Rekrutacja do klasy pierwszej 2022/2023
Szanowni Państwo,
rekrutacja na rok szkolny 2022/2023 do klasy pierwszej rozpocznie się 21 lutego 2022 r. i potrwa do 11 marca 2022 r. Szczegółowe informacje, regulamin, druki zgłoszeń (dla dzieci zamieszkujących w rejonie szkoły) oraz wniosków (dla dzieci spoza rejonu szkoły) dostępne są w zakładce - Rekrutacja.
Dokumenty należy składać w sekretariacie szkoły w podanym terminie, w godzinach od 07.00 do 14.30.
Zapraszamy pierwszoklasistów !!!
Tłusty czwartek
Tłusty czwartek to najsłodszy dzień w roku. 🍩🍩🍩
W tym roku tłusty czwartek obchodzimy 24 lutego. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału. Jest to doskonała okazja, by skosztować przepysznych pączków.🍩🍩🍩
Tradycja mówi, że każdy z nas powinien tego dnia zjeść przynajmniej jednego, słodkiego pączka. W naszej klasie ten dzień minął więc tradycyjnie na słodko z pysznymi pączkami z konfiturą.
Każdego, kto w tłusty czwartek zje pączka, zachęcamy do aktywności fizycznej.
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców
Wrocław 2022 02 21
Szanowni Rodzice!
Piąta fala pandemii koronawirusa wywołana przez omikron opada, spada liczba zachorowań
i zmniejsza się ilość hospitalizacji. Poprawa sytuacji epidemicznej pozwoliła na podjęcie decyzji
o powrocie do nauki stacjonarnej, od poniedziałku 21 lutego br. uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych wracają do szkół. To bardzo dobra wiadomość, gdyż nauczanie stacjonarne sprzyja efektywności kształcenia i socjalizacji uczniów, jest naturalnym stanem edukacji. Co więcej, od 11 lutego br. zlikwidowana została tzw. „kwarantanna z kontaktu”, sam kontakt z osobą chorą nie jest podstawą do automatycznego nałożenia kwarantanny. To oznacza, że w przypadku pojedynczych zachorowań uczniów całe oddziały nie będą przechodzić na nauczanie zdalne - chorzy uczniowie pozostaną w domu, zaś reszta będzie uczęszczać do szkoły.Epidemia wszakże nie powiedziała ostatniego słowa, stąd ciesząc się z powrotu
do stacjonarnego kształcenia musimy wszyscy zachować ostrożność, przestrzegać zasad sanitarnych, dbać o siebie i innych. Najskuteczniejszą bronią przeciw COVID-19 pozostają szczepienia - na Dolnym Śląsku zaszczepiło się dotąd ponad 80% nauczycieli i pracowników szkół, 50% uczniów w wieku 12-19 lat, 10,3% dzieci w przedziale 5-11 lat. Warto się zaszczepić, to wyraz troski o siebie, najbliższych oraz wszystkich, z którymi się spotykamy.Wobec nasilania się negatywnych skutków wymuszonej przez pandemię długotrwałej izolacji uczniów Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek podjął decyzję
o przeznaczeniu dodatkowych 180 mln zł na zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Wsparcie będzie obejmowało organizację zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, logopedycznych, rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne oraz innych zajęć o charakterze terapeutycznym dla uczniów, u których rozpoznano potrzebę wsparcia psychologiczno-pedagogicznego w tym zakresie. Realizacja dodatkowych zajęć specjalistycznych w szkołach będzie się odbywała od 1 marca do 20 grudnia br.Pragnę poinformować, że w 2022 r. będzie realizowana II edycja programu Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii „WF z AWF”, na ten cel zostanie przeznaczone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki 36 mln zł. Przeszkoleni przez wrocławską AWF nauczyciele wychowania fizycznego oraz nauczania wczesnoszkolnego będą prowadzić dodatkowe zajęcia aktywizujące ruchowo uczniów. Zajęcia te będą odbywać się w małych, oddziałowych lub międzyoddziałowych grupach. Już starożytni Rzymianie powiadali „mens sana in corpore sano - w zdrowym ciele zdrowy duch”. Wyniki szczegółowych badań kondycji fizycznej dzieci i młodzieży przeprowadzone przez AWF są niepokojące - zwiększa się wskaźnik masy ciała (BMI), spada sprawność, wytrzymałość biegowa i wydolność krążeniowo-oddechowa. Proszę abyście Państwo zachęcili swoje dzieci do udziału w tych zajęciach, szczególnie te, które z różnych powodów stronią od wysiłku fizycznego
i pozostają na bakier z zajęciami wychowania fizycznego.Z radością informuję ponadto, że w 2022 r. będzie kontynuowany program „Poznaj Polskę”. Szkoły organizujące wycieczki w atrakcyjne miejsca naszego kraju otrzymają dofinasowanie
w kwocie 5 tys. (wycieczka jednodniowa), 10 tys. (wycieczka dwudniowa) i 15 tys. (wycieczka trzydniowa). W 2022 r. Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczy na realizację programu 100 mln zł, w ubiegłym roku było to 35 mln zł. Wnioski o dofinasowanie będzie można składać od 1 marca, każde województwo otrzyma środki finansowe w wysokości proporcjonalnej do liczby uczniów. Zachęcam do korzystania z programu i organizowania wyjazdów zwłaszcza w miejsca, gdzie szczególnie mocno bije serce Polski i które młody Polak powinien koniecznie odwiedzić.Żyjemy w szumie informacyjnym, tym bardziej więc warto sięgać do wiarygodnych źródeł informacji. Rekomenduję Państwu strony internetowe Ministerstwa Edukacji i Nauki (www.mein.gov.pl) oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu (www.kuratorium.wroclaw.pl). Zawierają one użyteczne, aktualne i szczegółowe informacje. Zapraszam do ich częstego odwiedzania.
Szkoła jest, owszem, ważną instytucją, ale przede wszystkim jest wspólnotą. Tę wyjątkową wspólnotę tworzą uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi, a także wszyscy przyjaciele szkoły, którzy się z nią identyfikują i udzielają jej wsparcia. Aby wspólnota rozwijała się i kwitła potrzebni są wszyscy jej uczestnicy. Gorąco proszę o interesowanie się sprawami szkoły i angażowanie w jej działalność. O regularne komunikowanie się i częste bywanie w szkole przy różnych okazjach - nie tylko wywiadówek czy konsultacji. O zgłaszanie uwag
i propozycji dyrektorom, wychowawcom, nauczycielom, a także Radzie Rodziców i Radzie Szkoły. Przez swoją obywatelską aktywność możecie Państwo zdziałać dużo dobrego.Z życzeniami zdrowia i szacunkiem
Roman Kowalczyk
Dolnośląski Kurator Oświaty
Świętujemy urodzinki
- 5
Lepimy bałwanki
- 11
Tup,tup,tup po śniegu,
Dzyń, dzyń,dzyń na sankach,
Skrzypu, skrzyp na mrozie
lepimy balwanka 😉 ☃️☃️☃️
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie