Dnia 25 maja 2018 r. oddział przedszkolny uczestniczył w przemarszu z okazji Świebodzickiego Dnia Akceptacji i Zrozumienia. W tym dniu dzieci wspólnie bawiły się, podziwiały występy artystyczne, uczyły wzajemnej akceptacji i tolerancji.
Pod wspólnym parasolem nieba
- 24
Warsztaty mydlarskie
- 17
Czy można samodzielnie zrobić mydełko? Otóż tak. Przekonali się o tym uczniowie klasy pierwszej, którzy pod opieką prowadzącej warsztaty pani Kasi wykonali kolorowe, pachnące, ozdobne mydełka.
Pięknie zapakowane czekają na wyjątkowe osoby, które już niedługo zagoszczą u Pierwszaków!!
Wycieczka do palmiarni
- 13
23 maja klasa IIIa wybrała się na pieszą wycieczkę do Palmiarni w Lubiechowie. Jest to jeden z najstarszych obiektów tego typu w Polsce, wybudowany w latach 1911-1913. Ciekawostką jest fakt, że wnętrze obiektu jest wyłożone tufem z wulkanu Etna z Sycylii. Przez cały rok można podziwiać ok.250 gatunków roślin egzotycznych przywiezionych tu z całego świata.
Piesza wyprawa niektórych początkowo przerażała, ale wszyscy wrócili bardzo zadowoleni, zachwyceni tym co zobaczyli i wcale nie tak bardzo zmęczeni.
Wycieczka do Malborka i Trójmiasta
- 19
W dniach 08.05.18 – 11.05.18 klasy 7b, 5a, 5b i część uczniów z klas 4 uczestniczyła w wycieczce do Malborka i Trójmiasta. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Malborka, kolejne odwiedzone przez nas miejsca to Gdańsk, Sopot i Gdynia.
Najciekawsze miejsca oraz zabytki wielowiecznej stolicy polskiej Północy, Gdańska, oraz przylegających doń Gdyni i Sopotu oraz Malbork dostarczyły nam wiele wrażeń.
Wieczorami siedzieliśmy przy ognisku, spacerowaliśmy po piękniej plaży w Mikoszowie, zbieraliśmy bursztyny, rozgrywaliśmy mecze piłki nożnej i po prostu miło spędzaliśmy czas. Piękne zdjęcia zdradzają nasze nastroje i humory podczas tej czterodniowej wycieczki…
Ucieczka Smoków
- 9
Teatr to magia, teatr to czary,
Miejsce niezwykłe, aż nie do wiary.
Tutaj królują sny i marzenia,
Świat szaro- bury w bajkę się zmienia.
Światła przygasły, w górę kurtyna,
Podróż w nieznane się rozpoczyna....
„Teatr” Maria Witawska
Klasa II „a” gościła u przedszkolaków z klasy „0”.Zaprosiliśmy uczniów do wspólnej zabawy teatralnej. W przyjaznej atmosferze przedstawiliśmy teatrzyk Agnieszki Frączek pod tytułem „Ucieczka Smoków”. Tym razem zamiast strojów i kukiełek głównym rekwizytem identyfikującym odgrywaną postać była papierowa czapka. Treść przedstawienia propagowała czytanie i zabawę. Dzieci wysłuchały piosenki „Rośniemy” i wzięły udział w grupowej improwizacji rytmicznej z wykorzystaniem pałeczek. Mamy nadzieję, że nasz występ podobał się przyszłym pierwszakom.
Warsztaty plastyczne
- 7
W ramach rozwijania swoich uzdolnień plastyczno-technicznych po raz drugi w tym roku szkolnym klasa II „a” spotkała się z artystką- plastykiem p. Zuzanną Bogacką. Tym razem dowiedzieliśmy się ciekawostek na temat lawendy i poznaliśmy tajniki techniki - decoupage.
Efektem naszej pracy były gliniane tabliczki ozdobione serwetkami z motywem lawendy, można je podziwiać na zdjęciach. Stworzyliśmy prezenty, które wręczymy 26 maja z okazji „Dnia Mamy”.
GEO - zabawy
- 13
Klasa II „a” uczestniczyła w warsztatach geologicznych . Były to drugie zajęcia realizowane w ramach projektu klasowego „Skarby Ziemi”. Tym razem poznaliśmy prehistoryczne ślimaki, amonity i trylobity. Był czas na malowanie odlewów gipsowych, doświadczanie przeszłości Ziemi, sklejanie modelu diamentu, poszukiwanie okazów na geologicznej tablicy, ćwiczenie spostrzegawczości i koncentracji. Na chwilę zostaliśmy małymi odkrywcami-paleontologami. Najlepsza jest nauka przez zabawę. To była ciekawa i aktywna forma zajęć, dzięki której wiemy więcej o skarbach naszej planety.
Turniej piłki ręcznej klas III i IV
- 16
W naszej szkole odbył się turniej piłki ręcznej dziewczynek i chłopców.
W kategorii : dziewczynki klasy III - wygrała klasa III b
chłopcy klasy III - wygrała klasa III b
dziewczynki klasy IV wygrała klasa IV a
chłopcy klasy IV wygrała klasa IV a
Podczas zawodów było mnóstwo emocji i pozytywnej energii. Zawody odbywały się w myśl zasady fair play, wszyscy bardzo dobrze się bawili. Reprezentacja szkoły weźmie udział w zawodach miejskich w piłkę ręczną, które odbędą się 22.05.2018 roku.
Spotkanie z książką
- 13
W bibliotece przeróżne książeczki mieszkają,
które na półkach grzecznie czekają,
aż mały i duży czytelnik przyjdzie
i z książką pod pachą wesoły wyjdzie.
Dnia 18.05.2018 r. oddział przedszkolny odwiedził Miejską Bibliotekę Publiczną. W trakcie spotkania dzieci obejrzały książeczki: bajeczki, opowiadania, wierszyki, a także książki o różnych kształtach, wielkościach, książki obrazkowe, rozkładane, itp. Naszym zadaniem podczas spotkań bibliotecznych jest przekonanie dzieci, że czytanie jest przyjemnością. W czasie spotkań proponowane są zabawy w oparciu o książkę np.: zagadki, odgadywanie postaci z bajek, rekwizytów , czytanie wierszy itp.
Ludzie z pasją
- 20
Klasa pierwsza dziękuje pani Magdalenie Janiszewskiej za ciekawe zajęcia z zakresu chemii połączone z doświadczeniami, które wykonywali sami uczniowie. Miło było dowiedzieć się ciekawostek dotyczącej tej trudnej nauki i zamienić się, chociaż przez moment, w prawdziwych chemików.
Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR 2018”
15 marca 2018r. odbyła się XXVII edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. W tym roku z trudnymi zadaniami zmagało się 56 uczniów naszej szkoły.
Oto nagrodzeni uczniowie naszej szkoły:
Kategoria „Żaczek” – klasy II
Bujak Karol – wyróżnienie,
Kategoria „Maluch” – klasy III
Kawałko Kamila i Piwko Magdalena – wyróżnienie,
Kategoria „Beniamin” – klasy VI
Anna Wójcik i Szymon Borowicz – wyróżnienie,
Kategoria „Kadet” – klasy VII
Powrózek Katarzyna – wyróżnienie.
Gratulujemy osiągniętych wyników!!!
Szkolny koordynator
Elżbieta Kurdybelska
Spotkanie z pisarzem
W ostatnich dniach kwietnia klasy V i VI uczestniczyły w Bibliotece Miejskiej w spotkaniu z pisarzem Pawłem Wakułą, współautorem cyklu książek historycznych dla dzieci i młodzieży "A to historia.. A to Polska właśnie...". Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o pracy pisarza i o naszych władcach. Czytając takie książki pewnie łatwiej o dobre stopnie z historii :-)
Konkurs "Bohaterzy niepodległości"
Oto autorzy najciekawszych albumów wyróżnionych w szkolnym konkursie "Bohaterzy niepodległości". W konkursie udział wzięły 63 prace uczniów klas IV-VII , a albumy odzwierciedlały szerokie i różnorodne zainteresowania dzieci.
Lista nagrodzonych:
Filip Apolinarski
Miłosz Dylewski
Zuzanna Grzeleńska
Zuzanna Partyka
Szymon Borowicz
Olaf Lepiarz
Anna Wójcik
Kornel Apolinarski
Weronika Goll
Krystian Wojdat
Integracja
- 1
Po raz kolejny oddział przedszkolny odwidzili uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Świebodzicach. Dzieci wspólnie bawiły się na świeżym powietrzu. Dzień upłynął w miłej i przyjacielskiej atmosferze.
I biegnie Wiosna z bukietem
Przez ogromny świat
Dla każdego dziecka
Niesie jeden kwiat !
GŁÓWNA NAGRODA JEST NASZA !!!
Wzięliśmy udział w konkursie always # jak dziewczyna do wygrania było 4000 tysiące złotych.
Nagraliśmy film z udziałem Naszych dziewczynek z klas VII na stepach.
Film wziął udział w głosowaniu. Od stycznia do marca głosowaliśmy, dzięki zaangażowaniu - dziewczynek, dyrekcji, nauczycieli, rodziców i uczniów udało nam się zdobyć jako jedynej szkole w województwie nagrodę główną. Nasz film z występem został doceniony :)
Dziękuje wszystkim za zaangażowanie, całość kwoty przeznaczymy na sprzęt sportowy.
Donata Rzepecka - nauczyciel w-f
Nasze barwy narodowe
- 3
Duża grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w konkursie plastycznym, przygotowanym przez dwutygodnik samorządowo-społeczny ,,Gazeta Świebodzicka" . Hasłem przewodnim konkursu były nasze barwy narodowe.
Najlepsze prace zostały wyróżnione i nagrodzone w dwóch kategoriach: przedszkola i szkoły podstawowe (klasy I-III).
Nagrody i dyplomy uczestnikom konkursu wręczyli: burmistrz Bogdan Kożuchowicz i Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans.
Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.
Wyróżnienie:
Oddział Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 4
Kategoria szkoły podstawowe (klasy I-III):
III miejsce – Lena Wąsowska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4
Uczestnicy, którzy otrzymali słodkie upominki:
Ola Walczuk
Kazik Surowiecki
Julia Gonstał
Kamila Kawałko
Adrian Dłużewski
Dominika Dawidowicz
Malwina Zabłocka
Maja Malesa
Lena Ziółkowska
Fabian Dłużewski
Lena Karczewska
Aleksander Kostecki
Hanna Surowiecka
Maja Sudomierska
Hanna Janiszewska
Julia Zubrzycka
Wojtek Frączkiewicz
Tymoteusz Górski
Igor Dworzyński
Amelia Dąbkowska
Maja Młyńczyk
Oliwia Trzos
Tymoteusz Kotwica
Błażej Szwarcbach
Sandra Martynów
W Książu po godzinach
„Żywa lekcja historii w Książu po godzinach.”
„Ile tu westchnień uleciało z wiatrem
Co dziś niewinnie listkami porusza
Jakby ten ogród stał się dusz teatrem
A wiatrem była tego zamku dusza.”/Julka56/
Prawdziwą gratką dla fanów historii, którymi okazali się być i nasi uczniowie, stał się zainicjowany przez Zamek Książ cykl wykładów "O historii na żywo". tym, że Zamek Książ to niezwykłe miejsce, wiemy nie od dziś. Teraz stał się dodatkowo miejscem spotkań miłośników lokalnej historii. Pierwsze pn. „powieści z krypty, czyli tajemnice pochówków właścicieli Książa." miało miejsce 8 lutego br. badaniach w krypcie Hochbergów przy kościele św. Mikołaja w Świebodzicach opowiedział archeolog - Sławomir Kulpa. Zaprezentował nieznane zdjęcia z krypty oraz film z otwarcia sarkofagu hrabiny Susanny von Hochberg, żony hrabiego Hansa Heinricha I, po 325 latach.
Z kolei 14 marca 2018r. gościem honorowym spotkania pt."W Książu, moim domu" była Doris Stempowska. Ta niesamowicie serdeczna osoba jest ostatnią wałbrzyszanką pamiętającą księżną Daisy, bo urodziła się w majątku Książ, należącym wówczas do książąt von Pless i zna niemal wszystkie jego tajemnice. Zdjęcia z jej rodzinnego albumu stały się niezwykłym tłem rozmowy.
Kolejna żywa lekcja historii w przepięknych komnatach zamkowych już w kwietniu. Nas tam z pewnością nie zabraknie, a WAS ? Zapraszamy, bo warto. Wystarczy wcześniejsza rezerwacja miejsca. Wstęp jest wolny.
tel. 74 66 43 834 / 872
e mail:zwiedzanie@ksiaz.walbrzych.pl-
Witaj wiosno !
Zgodnie z tradycją uczniowie klas młodszych barwnym korowodem wybrali się nad pobliską rzekę, aby przy gromkich okrzykach „Żegnaj Zimo, witaj Wiosno” wrzucić do wody płonącą Marzannę. Mróz i śnieg pod nogami nie zapowiadał szybkiego nadejścia wiosny, jednak słońce na bezchmurnym niebie daje nadzieję, że już wkrótce spotkamy wyczekiwaną przez wszystkich piękną, pachnącą i kolorową wiosnę.
Spotkanie z pisarką
Dnia 15 III 2018 r. dzieci z klasy II a i II b wzięły udział w spotkaniu w Bibliotece Miejskiej z autorką książek panią Moniką Sawicką. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się m.in. jakie cechy charakteru trzeba posiadać, aby móc pisać książki. Po wysłuchaniu wielu ciekawych opowieści o bohaterach książek, wszystkie dzieci przystąpiły do konkursu. Konkurs polegał na narysowaniu postaci głównego bohatera - psa Kajtka. Konkurs wygrała: Nadia Luchowska, Nadia Pietruszyńska, Oskar Zabłocki i Martin Kazimierek. Laureaci w nagrodę otrzymali książeczki ze specjalną dedykacją od autorki.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie